3 Svět knihy

Svět knihy začíná. Navštivte stánek Týdeníku Echo a besedu Jiřího Peňáse o literatuře

NOVÉ

Témata: , , ,

Průmyslový palác na pražském Výstavišti otevírá ve čtvrtek 9. května brány již 25. ročníku knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha. Na akci konané do neděle 12. května vystoupí desítky českých i zahraničních autorů, včetně držitelů Nobelových cen za literaturu Herty Müllerové a Maria Vargase Llosy. Mezi mediální partnery patří i Týdeník Echo a online deník Echo24. Na festivalu budeme mít redakce i stánek, přijďte jej navštívit. V sobotu 11. května se od 14 hodin v Profesním fóru uskuteční beseda o současné literatuře vedená naším redaktorem Jiřím Peňásem. Konkrétně půjde o Poctu velikánovi Radomilovi Uhlířovi (1957 - 2019). 

Jak Müllerovou tak Llosu lze označit za spisovatelské hvězdy. Německá prozaička obdržela v roce 2009 Nobelovu cenu za literaturu a na českém veletrhu přibude do češtiny přeložený titul Liška lovec. Mezi známé romány německé spisovatelky původem z Rumunska patří také Cestovní pas, Srdce bestie či Rozhoupaný dech.

Llosa, který získal Nobelovu cenu za literaturu rok po Müllerové, na Svět knihy Praha bude mít hned několik svých románů přeložených do češtiny. Půjde o Chvála macechy, Pětinároží a Volání kmene.

Navštivte stánek L408 Týdeníku Echo a online deníku Echo24 na 25. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu SVĚT KNIHY PRAHA, který se koná na Výstavišti od 9. do 12. května. Beseda o současné literatuře vedená naším redaktorem Jiřím Peňásem se uskuteční v sobotu 11. května od 14 hodin v Profesním fóru 2 (pravé křídlo Průmyslového paláce, balkon vlevo).

Na veletrhu bude podle organizátorů celkem 461 vystavovatelů. Na souběžně konaném literárním festivalu by mělo vystoupit celkem 769 účinkujících ze 32 zemí světa.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Jubilejní Svět knihy Praha: Latinská Amerika i nobelisté Mario Vargas Llosa a Herta Müllerová


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.