1 Hnutí Trikolóra

Klaus o nové straně: Chceme statisíce hlasů a zrušíme úřad Šabatové

, Nové

Témata: , ,

Chceme ve volbách získat statisíce hlasů od všech vrstev voličů. Tak se v rozhovoru pro Novinky.cz vyjádřil poslanec Václav Klaus mladší, který v úterý představil hnutí Trikolóra. Pokud by v řádných volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021 se svým novým uskupením uspěl, zrušil by některé přebytečné úřady a také pozici ombudsmana. „Je to úřad zbytečný a v současnosti zpolitizovaný,“ řekl v rozhovoru Klaus mladší.

Bývalý člen Občanské demokratické strany Václav Klaus mladší představí program svého nového hnutí letos v září. „My představíme program a lidi, kteří to vidí podobně, nás budou volit. My stojíme o hlasy lidí z vesnice, města, bohatých, chudých, vzdělaných, prostě všech. Nebudu ale zastírat, že naše srdce fandí pracovitým a činorodým lidem, co platí daně a uživí sebe a svou rodinu,“ řekl Klaus mladší v rozhovoru pro Novinky.cz.

V současné době nezařazeného poslance těší podpora například kardinála Dominika Duky. „Doufám, že nás budou volit statisíce lidí napříč republikou. Někdo z nich se třeba pere v hospodě a tak dále, to vůbec neřeším, i když mám radši lidi, kteří jsou ve všech ohledech dobří a morální,“ uvedl Klaus. Řekl také, že nyní nevyjednává o možné spolupráci se sociálnědemokratickým poslancem Jaroslavem Foldynou, který se netají kritikou ke směřování ČSSD.

K otázce spolupráce s hnutím Andreje Babiše či ODS se Klaus vyjádřil vyhýbavě. „Zatím jsme nezfalšovali žádný průzkum veřejného mínění, takže je to podle mě dost předčasná otázka. Ale smyslem každé strany je prosadit svůj program. Budu hlasovat s těmi stranami, se kterými prosadím co nejvíc ze svého programu,“ řekl nezařazený poslanec, který podpoří hlasování pro vyslovení nedůvěry vládě hnutí ANO s ČSSD.

V programové otáce chce Klausovo nové hnutí zrušit daň z nabytí nemovitosti. Zaměřit se hodlá také na daň z příjmu spolu se sociálním a zdravotním pojištěním. „Naše největší téma ale bude daň z práce. U nás se tomu takhle neříká, ale když se dohromady spočítá daň z příjmu a to, co odvedete na zdravotním a sociálním pojištění, tak vám vyjde podle příjmu 47 až 50 procent. Je to obrovské číslo a nevidím důvod, proč by práce měla být takhle zdaněna,“ řekl Klaus v rozhovoru.

Klaus mladší potvrdil, že jeho nové uskupení bude kandidovat už v krajských volbách v příštím roce. A to i přesto, že bývalý poslanec ODS kraje velmi kritizuje. Podle něj představují pouze „průtok dotačních peněz“.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Klaus mladší představil Trikolóru, pracující lidé si mají vzít svou zemi zpět

Máme stovky lidí, oznámil Klaus ml. o své nové straně

Příběh svobody

99 Kč

Přinášíme speciál k 30 letům svobody

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.