1 Guvernér ČNB

Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka nenahradí kryptoměny v dohledné době současné měny

NOVÉ

Témata:

My, komunita centrálních bankéřů ve světě, jsme se dohodli, že ani nebudeme mluvit o měnách. Hovoříme o kryptoaktivech. Měna je něco, co musí mít určité parametry. Jedním z nich je, že jde o držitele hodnoty. Měna nefluktuuje o desítky procent, což je u kryptoaktiv běžné,“ řekl Jiří Rusnok rozhovoru pro Ekonomický magazín.

Jiří Rusnok dále v rozhovoru zmínil, že česká centrální banka nikdy nevyužívala systémy čínských společností Huawei a ZTE. „Ani v současné době, ani historicky, jsme technologie těchto firem nevyužívali. Bezpečnost dat je pro nás absolutní priorita. 

Příslušné úřady nás pravidelně kontrolují a testují. A v těchto testech končíme vždy mezi nejlepšími, ne-li vůbec nejlépe hodnocenými ve veřejném sektoru,“ uvedl Rusnok pro ekonomickymagazin.cz.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.