MISTROVSTVÍ SVĚTA

Angličtí fotbaloví fanoušci (Ilustrační foto) Foto:

1

Angličtí fotbaloví fanoušci se rozhodli svérázným způsobem oslavit sobotní výhru svého týmu nad Švédskem na mistrovství světa v Rusku. Vtrhli do londýnské pobočky švédské firmy Ikea a za bujarého zpěvu začali skákat a povalovat vystavený nábytek.

Velká skupina dobře naladěných fanoušků britské reprezentace oslavovala vítězství svého týmu nad Švédskem. Na mistrovství světa v Rusku vyhrála Anglie výrazným výsledkem 2:0 a postoupila tak do semifinále turnaje.

Angličtí fanoušci jsou slyšet i v samotném dějišti mistrovství v Moskvě. Jeden z nich dostal u moskevského soudu pokutu za to, že před osmifinálovým zápasem anglických fotbalistů s Kolumbií na mistrovství světa pomaloval sochu hrdiny místního Spartaku, bývalého záložníka Fjodora Čerenkova.

Další britští fanoušci se podle agentury Reuters dostali do konfliktu s ruskou policí hned před prvním zápasem jejich týmu na mistrovství světa, když jeden vzal služební pistoli policistovi, který s nimi cestoval vlakem. Pistole byla fanouškovi odebrána a muž byl zatčen. Druhý z dvojice se zranil na ruce poté, co rozbil okno v kupé.

Finále mistrovství světa v Rusku je na programu v neděli 15. července na největším stadionu v Lužnikách, který má kapacitu 81 000 diváků. Do semifinále postoupili fotbalisté Anglie, Chorvatska, Francie a Belgie.

Čtěte dále: Chorvati vyřadili pořádající Rusko ze šampionátu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.