1 Poslední Baťa ve firmě

Nejmladší Baťa opouští post šéfa marketingu rodinné firmy. Přednost dal Harvardu

, NOVÉ

Témata: , ,

Nejmladší z rodu Baťů Thomas Archer Bata opouští funkci šéfa marketingu firmy Baťa. Třicetiletý pravnuk slavného zakladatele Tomáše Bati vymění Prahu za studium na americkém Harvardu. Nadále však ve firmě zůstane jako člen představenstva.

Funkce šéfa celosvětového marketingu firmy Baťa je po jeho odchodu neobsazená, společnost nástupce vybírá a jméno by mělo být známo během podzimu. Informoval o tom deník E15.

Nejmladší z klanu Baťů se narodil v Kanadě, žil ale také ve Švýcarsku, Velké Británii, kde vystudoval nejprve střední školu ve skotském Etonu a následně absolvoval studia politologie na Univerzitě v Edinburghu. Mezitím pobýval nějakou dobu v Mexiku, pak si zaskočil na pár měsíců do Prahy a poté odjel na několik let do Jižní Ameriky. Podnikatelské zkušenosti nezískával jen v rámci rodinného podniku. Ještě před nástupem na univerzitu pracoval jako stážista i ve společnostech Nike a HM.

Thomas Archer Bata je posledním členem rodiny Baťů, který zůstává ve společnosti aktivní. Jeho otec Thomas George Bata vystřídal ve firmě funkce generálního ředitele a následně předsedy společnosti, nyní rodinný majetek spravuje.

Za loňský rok firma po celém světě utržila zhruba 2,5 miliardy dolarů (52 miliard korun), jejím cílem je do roku 2020 tržby zvýšit na tři miliardy.

Za loňský rok firma po celém světě utržila zhruba 2,5 miliardy dolarů (52 miliard korun), cílem je pak do roku 2020 tržby zvýšit na tři miliardy.

Více na https://www.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/nejmladsi-a-posledni-bata-ve-firme-konci-na-postu-sefa-marketingu-a-odchazi-z-prahy-1351120

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Babiš napumpoval peníze do sebe a svých voličů. Stát utrácí o tři sta miliard víc než před šesti lety

Echo týdne: Londýn, Trumpův vrch a zklamání ● Svět:  Britská tragédie ● Komentář:  Mariánský sloup: katolická Klinika ● Kauza:  Stmívání nad Kostelcem ● Umění a kritika: Unavený boxer, který čeká, kdy přijde knokaut

Je liberální demokracie (dnes) možná? Klasický liberalismus ve světě, kde každému jde „o všechno“
Okamura je pro Evropu problematičtější než Babiš Rozhovor s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.