5 Nehoda autobusu

Autobus u Prahy narazil do stromu, tři lidé nepřežili, 45 bylo zraněno

AKTUALIZUJEME

Témata:

V Horoměřicích v těsné blízkosti hlavního města se stala závažná dopravní nehoda. Poblíž stanice Jenerálka se střetl linkový autobus dopravní společnosti Arriva se Škodou Superb a následně narazil do stromu. Tři lidé zemřeli, dalších 45 lidí bylo zraněno. Hasiči museli vyprošťovat asi osm zaklíněných.

Mluvčí středočeské policie Monika Schindlová uvedla, že zemřela 22letá řidička superbu a dva lidé z autobusu. Podle České televize je jedním z nich asi čtyřicetiletý řidič autobusu, který u spoelčnosti Arriva pracoval půl roku, ale předtím jezdil autobusem pro jiného dopravce.

Záchranáři uváděli nejprve 30, později informovali o 45 zraněných. „Z toho pět lidí je ve velmi vážném stavu, deset má středně těžká zranění a třicet utrpělo lehká zranění,“ řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

„Mezi zraněnými jsou i děti, z nichž jsme museli dvě uvést do umělého spánku a na umělou plicní ventilaci,“ uvedli dříve záchranáři na twitteru.

Záchranáři vyhlásili takzvaný Traumaplán. K tomu se připojila například nemocnici v Motole, kde přijali čtrnáct pacientů, z toho sedm dětí.

Hasiči nyní havarovaný autobus vyprošťují. Vrtulník s termovizí propátrává okolí a hledá případné další zraněné cestující. Uzavírka silnice a vyšetřování podle odhadu policie potrvá zhruba do půlnoci.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.