1 Celebrita s českými kořeny

Nejslavnější Češka v Indii? Herečku Nargis sledují miliony lidí

, NOVÉ

Témata: , ,

Sledují ji miliony lidí po celém světě, u nás ale 38letou herečku s českými kořeny – Nargis Fakhriovou – zná jen málokdo. Dcera Češky a pákistánského manažera aktuálně patří k nejpopulárnějším bollywoodským celebritám. Vzhledem k jejímu pestrému multikulturnímu pozadí se hlásí ke „globálnímu občanství“.

Nargis Fakhriová se narodila 20. října 1979 v newyorském Queens. Její otec Mohammed Fakhri byl pákistánský podnikatel, který se odstěhoval do Spojených států za lepšími životními podmínkami. Její matka, Češka Marie Fakhriová, je bývalá policistka. V roce 1985 se rodiče Fakhriové rozvedli, o pár let později pak zemřel její otec, napsal internetový magazín Friday.

Vzhledem ke svému pestrému multikulturnímu pozadí, kdy se jako dcera Pákistánce a Češky nechala silně ovlivnit americkou kulturou a nakonec pak skončila na indické filmové scéně, se hlásí ke „globálnímu občanství“. Sama kvůli práci „vandruje“ mezi Los Angeles, New Yorkem, Londýnem a Bombají. Má také mladší sestru Aliyu, zmiňuje server Tribune.

Na sociálních sítích se rovněž těší obrovské pozornosti. Oficiální facebooková stránka Nargis Fakhriová se může chlubit téměř 10 miliony odběrateli. Její účet na Instagramu sleduje přes 6,4 milionů lidí, Twitter zase téměř 4 miliony fanoušků.

Na všech platformách aktivně komunikuje se svými fanoušky a sdílí i záběry ze zákulisí natáčení, významných setkání i osobního života. Na Facebooku se třeba jednou pochlubila s pletenou panenkou od své české matky, na Twitteru zase sdílela fotku se zesnulým bývalým generálním tajemníkem OSN Kofim Annanem.

V Hollywoodu neuspěla, v Bollywoodu zazářila

Svou kariéru započala v roce 2004, když se objevila v několika sériích amerického televizního pořadu America‘s Next Top Model (Amerika hledá topmodelku, 2004). Fakhriová se následně snažila prosadit v Hollywoodu, po několika neúspěšných pokusech se ale zaměřila na bollywoodskou scénu. Tam se dostala do hledáčku několika předních indických filmařů, především režiséra Imtaize Aliho.

Ve filmu Rockstar z roku 2011 ztvárnila hlavní ženskou roli, za kterou získala prestižní indickou filmovou cenu. Díky tomu její popularita raketově vyšvihla nahoru a postupně se začala objevovat dalších komerčně úspěšných snímcích jako Mandras Cafe (2013), Main Tera Hero (2014) či Housefull 3 (2016).

Čtěte také: Unikátní snímky. Češka vyfotila vyrabované muzeum v Palmýře

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Nakonec zvýší daně. Babišovi došly zdroje, přesto občanům dál slibuje miliardy

Echo týdne: Trump, Petříček a sníh ● Komentář: Vysoké mzdy zastavily průmysl ● Svět: Pekelný festival v Karibiku ● Recenze: Z časů, kdy to měli rádi horké

Rozpadají se nám těla i duše Neumíme lidi vracet do života, říká Pavel Kolář
Zelená školačka Kdo podnítil mezinárodní hnutí záškoláků?
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.