15 ČESKÝ ELEKTROMOBIL

Menší česká automobilka vyrábí retro elektromobil. Podívejte se

, OBRAZEM

Témata: , ,

Automobilka MW Motors sídlící nedaleko Plzně představila nový model retro elektromobilu Luka EV. Ten si už prošel neoficiálním testováním a nyní čeká na zkoušku v certifikované laboratoři.

Čtyři metry dlouhý vůz by měl být podle společnosti schopen na jedno nabití ujet až 300 km a při váze pouhých 815 kg by měl dosáhnout zrychlení z 0 na 100 km/h za 9,6 sekundy. Nejvyšší dosažená rychlost byla 146 km/h. MW Motors však upozorňuje, že jde pouze o výsledky neoficiálního testování.

Zajímavostí je, že se o pohon elektromobilu starají čtyři elektromotory umístěné přímo v kolech vozu. Podle oficiálních informací společnosti jde o první sériový vůz, který tento princip využívá.

Menší česká automobilka MW Motors sídlící ve Štěnovicích se podle svých slov snaží k výrobě aut přistupovat inovativním způsobem. Kromě elektromobilu pracuje ještě na dalším experimentálním vozu Exodia, který používá k testování nových technologií a na svém webu zdůrazňuje, že cílí na překonání zaběhlých norem.

Společnost plánuje dostat automobil zanedlouho do prodeje a umožňuje tak každému zájemci zápis na testovací jízdu. Pokud automobil projde v současné podobě certifikací, předběžné odhady mluvily o ceně kolem půl milionu korun.

 

Čtěte dále: Nová auta musí mít systém eCall, který při nehodě sám zavolá pomoc

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Konec thatcherismu. Jak volby změnily Velkou Británii

Echo týdne: Vkus Moniky Babišové ● Komentář: Zvrácení svobodných voleb ● Svět: Andrej Babiš na nás uvalil světovou zelenou revoluci ● Kauza: Skrytá, ale stejně reforma ● Civilizace: Hladem ku zdraví?

Anglické odcházení Co bude s Evropou, když Britové řekli exit
Klenot v čase snesitelném Rychlý běh s krumlovskou kartou
,