Policie nepomohla reportérům, které napadli antiislamisté

Policie a antiislamisté

Policie nepomohla reportérům, které napadli antiislamistéAKTUALIZOVÁNO
Demonstranti na Hradčanském náměstí. Foto: Foto: Echo24
2
Domov
Echo24
Sdílet:

Horké chvilky zažila na sobotní demonstraci antiislamistů na pražském Hradčanském náměstí posádka přenosového vozu Českého rozhlasu. Do vozu se snažili dobýt někteří demonstranti, policie ani na výzvu reportéra nijak nezasáhla. Český rozhlas proto požádá Policejní prezidium ČR o prošetření celé záležitosti.

S alarmující zprávou o agresivních demonstrantech a nečinné policii přišel reportér Českého rozhlasu Filip Titlbach. Ten na svém Facebooku napsal, že policie odmítla pracovníkům rozhlasu pomoci. „Dneska se nám na Hradčanském náměstí snažili dobýt do přenosového vozu někteří demonstranti. Třískali do oken a rvali za dveře. Jednomu se to dokonce podařilo a sahal po technice. Další nás odpojili od elektrocentrály. Když jsme požádali policisty o pomoc, řekli nám, cituji: „Můžete si za to sami, protože lžete, najměte si svoji vlastní ochranku,“ napsal Titlbach.

Dneska se nám na Hradčanském náměstí snažili dobýt do přenosového vozu někteří demonstranti. Třískali do oken a rvali za…

Zveřejnil(a) Filip Titlbach dne 6. únor 2016

Na incident už zareagovalo i vedení Českého rozhlasu, které uvedlo, že se kvůli postupu policistů obrátí na Policejní prezidium ČR. Mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna v tiskové zprávě uvedl, že během demonstrace Bloku proti islámu na Hradčanech došlo k napadení přenosového vozu ČRo. Redaktor se proto měl obrátit na nedaleko stojící policisty. „Místo pomoci se však setkal s odmítavým a přehlíživým postojem přítomných policistů,“ konstatoval mluvčí ČRo.

Mluvčí rozhlasu Hošna dodal, že veřejnoprávní médium rovněž odmítá a důrazně se ohrazuje proti jakémukoli omezování svobody projevu a porušování demokratických principů.

Mluvčí pražských policistů Jan Daněk ale líčení událostí ze strany Českého rozhlasu odmítl. „Nemám informace o tom, že by nějaký policista řekl to, co uvádí pan Titlbach. Kdokoli, kdo má podezření, že došlo k pochybení, se může obrátit na policii. Pokud se na nás někdo oficiálně obrátí s tímto obviněním, věc samozřejmě prošetříme,“ řekl Daněk serveru ECHO24.cz.

Titlbach později dodal, že policie jinak situaci zvládla a někteří policisté dokonce reportérům při jejich práci pomáhali tím, že sami od sebe předávali rozhlasu informace. „Co se týče tohoto případu, budeme ho řešit. Ta situace pro mě ale byla dost překvapivá a musím říct, že v tu chvíli to byla docela úzkost,“ uvedl Titlbach.

Krušné chvíle na Hradčanském náměstí ale zažil i tým České televize, který z demonstrace dělal živý vstup. Hlas reportéra totiž přehlušily výkřiky protestujících, kteří skandovali hesla jako „hnůj“ nebo „vysíláte špínu“. Jeden z demonstrantů v průběhu vstupu zároveň vstoupil mezi reportéra a kameramana. Když reportér viděl náladu, která v davu panovala, rozhodl se vstup ukončit.

Čtěte také: Neonacisté? Maskované osoby zapálily sociální centrum Klinika

‚Je to invaze, politici jsou pitomci,‘ hřímal Konvička

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články