1 'Nehledejme kličky'

Duka proti Zemanovi: Peroutka se zachoval pevně

NOVÉ

Témata: ,

 

Do diskuse o Ferdinandu Peroutkovi, kterého očernil prezident Miloš Zeman a jeho mluvčí Jiří Ovčáček, se vložil pražský arcibiskup, kardinál Dominik Duka. Pochválil známého novináře, že se vždy zachoval pevně, byť nezná všechny jeho texty. „Měli bychom si uvědomit: komu čest, tomu čest a neměli bychom hledat v těch minulých dobách nějaké kličky,“ uvedl Duka podle serveru Hlídacípes.org.

Primas český tato slova o Peroutkovi pronesl v Brně na zahájení výstavy s názvem Život ve stínu šibenice.

„Když čteme například jeho Budování státu či další texty, víme, kdo Peroutka byl. Myslím, že v tomto případě došlo k nešťastné, řekl bych, souhře,“ cituje hlavu české katolické církve Hlídacípes.org.

Nepřímo tak kritizuje vyjádření prezidenta Miloše Zemana, který Peroutku před nedávnem obvinil z nadbíhání Hitlerovi, když mu přisuzuje autorství dosud nenalezeného článku „Hitler je gentleman“.

Duka podle serveru připomněl, že při oslavách Hitlerových narozenin všechny církevní i necírkevní časopisy musely uveřejnit gratulaci. A někdo ji musel napsat. „Peroutka se však vždy zachoval pevně,“ poznamenal kardinál.

„Měli bychom si uvědomit: komu čest, tomu čest a neměli bychom hledat v těch minulých dobách nějaké kličky,“ dodal.

Výstava Život ve stínu šibenice v Křížové chodbě Nové radnice v Brně připomíná výjimečné osobností našich moderních dějin, z nichž jedním je právě i Ferdinand Peroutka.

Čtěte také: Ovčáček se už omluvil. Kdy se omluví Peroutka?

Přetížený soud: na kauzu Peroutka dojde až na podzim


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.