1 Nová vozidla od Škody

V Petrohradu jezdí nové metro od Škody

, NOVÉ

Témata: , , ,

Cestující v Petrohradu začala vozit první souprava metra, kterou dodala společnost OOO VAGONMAŠ ze skupiny Škoda Transportation. První soupravu v novém barevném designu z nové flotily si mohli cestující vyzkoušet již na konci minulého roku. Do budoucna jich má v Petrohradu jezdit více.

Novými soupravami se cestující vozí na lince číslo 3 petrohradské podzemní dráhy. V Petrohradu se mohou těšit na celkem sedm nových šestivozových vozidel NěVa, které nahradí i více než třicet let staré původní soupravy.

„Nová vozidla dodáme do konce letošního roku. Aktuální zakázka navazuje na předešlou dodávku sedmnácti souprav metra NěVa, které jsou už několik let v Petrohradu úspěšně v provozu,“ říká Petr Brzezina, generální ředitel skupiny Škoda Transportation. „Celkem bude v Petrohradu v provozu 24 souprav metra ze Škodovky,“ doplňuje Zdeněk Majer, viceprezident pro obchod skupiny Škoda Transportation.

Nové soupravy mají podstatně nižší hmotnost oproti stávajícím vozům ruské koncepce, také jsou méně hlučné. Vozy navíc mohou využít rekuperaci energie při brzdění, tudíž jsou schopny, oproti dnes provozovaným soupravám, ušetřit až 25 procent elektrické energie. Pro hendikepované cestující slouží speciální místa v čelních vozech souprav.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Příprava na evakuaci? Ve Venezuele přistál ruský boeing bez pasažérů

Pokud s D11 chyboval stát, měl by Ťok odstoupit, zní z ODS

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.