Na Hrůzu zaútočili bratranci, jeden je nadějný sportovec

Na Hrůzu zaútočili bratranci, jeden je nadějný sportovec 1
Domov
Echo24
Sdílet:

V souvislosti s vyšetřováním vážných zranění Michala Hrůzy, která zpěvák utrpěl po rvačce ve Stodolní ulici minulý čtvrtek, se objevují nové informace. Zadržení mladíci byli bratranci. Oba studovali střední školu a po prázdninách je čekal maturitní ročník. Jeden z nich se navíc věnuje adrenalinovému sportu, konkrétně freestylové jízdě na speciálně upraveném kole, uvádí Český rozhlas.

„Ze sportovního hlediska je to super kluk. Měl hodně našlápnuto, ale už to asi skončilo,“ říká o jednom z podezřelých David Chrapek, který na Karvinsku vybudoval hřiště pro milovníky tohoto sportu. Podle Chrapka se zkrat mladíka dá vysvětlit jedině alkoholem.

Právě dobrá fyzička sportovce může při vyšetřování sehrát významnou roli. Rány méně zdatného útočníka logicky nezpůsobí takové následky jako od trénovaného sportovce.

Čtěte také: Bitka ve Stodolní. Zpěvák Michal Hrůza je ve vážném stavu v nemocnici

„Byl přibrán znalec z oboru zdravotnictví odvětví soudního lékařství, který by měl blíže charakterizovat zranění poškozeného, objasnit mechanismus vzniku těch zranění, jejich závažnost a prognózu zdravotního vývoje poškozeného,“ upřesnil státní zástupce Vít Legerský. Policisté mají dále v úmyslu objednat si psychologické a psychiatrické posudky obviněných.

Okresní soud v Ostravě poslal podezřelé muže ve věku 18 a 19 let do vazby. Hrozí jim až 12 let vězení. Uvalení vazby vysvětlovala soudkyně obavou, že by se mohli vyhýbat trestnímu stíhání, popřípadě ovlivňovat ještě nevyslechnuté svědky. Muži čelí obvinění z vydírání, ublížení na zdraví a výtržnictví.

Čtěte také: Hrůza chtěl uklidnit rvačku a doplatil na to, útočníkům hrozí až 12 let

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz