1

Za koho kope ministr Chládek?

POLITICKÁ ARÉNA

Ministr Chládek se rád prezentuje jako sportovec, fotbalista. Kdo sleduje jeho kroky, musí si položit otázku: „Za koho kope ministr Chládek?“  

Z titulu jeho funkce by se nabízela jistě snadná odpověď: za školství. Tak by se to na ministra školství slušelo. Nápady, které nabízí,  tomu však neodpovídají. Jeho způsob řízení rezortu jsem už dříve popsala jako bolševizaci školství.

Chládkovy představy o školství znamenají především zákazy třeba prodeje sladkých, nezdravých potravin, regulace prostřednictvím registrů učitelů, dohled nad dětmi v rámci neochoty podpory individuální vzdělání na 2. stupni základních škola a nově i „čipování“ dětí.

Právě digitalizace, kterou v posledních týdnech tak vehementně prosazuje, vzbuzuje velké rozpaky. Začalo to tablety pro prvňáky a pokračuje to dalším využitím informační podpory, tentokrát pod záminkou bezpečnosti. Prvotní nápad s tablety se dál rozšiřuje, jistě k velké radosti počítačových firem, možná i s jejich nápovědou.

Naše školství se stává limitujícím faktorem konkurenceschopnosti České republiky. Úkolem ministra je vytvářet podmínky pro zlepšení úrovně školství, posílení kvality pedagogických fakult a  motivovanosti učitelů. Začít by měl u financování regionálního školství a zlepšení finanční situace  základních škol. Ty ať si potom rozhodnou, jak budou zdroje využívat, jaké pomůcky pro svoje prvňáky pořídí a jak budou dbát na bezpečnost dětí ve škole. Čipy nejsou samospasitelné, jak ukázal nedávný tragický případ.

Řešení je to méně efektní, velice pracné, ale povede k cíli – zlepšení situace ve školství. Je to i Váš cíl, pane ministře Chládku? Proč nás o tom svými nápady nutíte pochybovat?


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.