Ozzy Osbourne není schopen vystupovat a ruší evropské turné. Možná navždy

OZZY OSBOURNE

Ozzy Osbourne není schopen vystupovat a ruší evropské turné. Možná navždy
Britský zpěvák Ozzy Osbourne se necítí dobře. Foto: Shutterstock.com
1
Svět

Kultovní britský rocker Ozzy Osbourne zrušil ze zdravotních důvodů své dlouho plánované a opakovaně odkládané turné po Evropě, v jehož rámci měl letos zavítat také do Prahy. Uvedl, že vystupování nyní není fyzicky schopen.

„Je to asi jedna z nejtěžších věcí, jaké jsem kdy musel svým věrným fanouškům sdělit,“ napsal na twitteru 74letý zpěvák. Uvedl, že s jeho hlasem je vše v pořádku, fyzicky je ale stále příliš slabý. „Jak možná všichni víte, před čtyřmi lety jsem měl vážnou nehodu, při které jsem si poranil páteř,“ dodal s tím, že od té doby je jeho jediným cílem návrat na jeviště.

Osbourne naznačil, že možná na turné již nikdy nevyrazí. „Nikdy jsem si nepředstavoval, že má vystupování na turné skončí takhle. Můj tým v současné době přichází s nápady, jak bych mohl být schopen vystupovat, aniž bych musel cestovat z města do města a ze země do země.“

Bývalý frontman legendární rockové skupiny Black Sabath dále uvedl, že ho ničí vědomí, že musel své fanoušky zklamat. Plánované termíny jeho koncertů byly ze zdravotních důvodů v minulosti odloženy již několikrát. V roce 2020 Osbourne oznámil, že trpí „lehkou formou“ Parkinsonovy nemoci.

Pražský koncert v rámci turné nazvaného No More Tours 2 se měl uskutečnit 19. května v O2 Aréně.