Slavní fotografové prý obtěžovali modely. Museli odejít z Vogue

SEXUÁLNÍ OBTĚŽOVÁNÍ

Slavní fotografové prý obtěžovali modely. Museli odejít z VogueNOVÉ 3
Svět

Vedení britské verze módního časopisu Vogue ukončilo spolupráci se známými fotografy Mariem Testinoem a Brucem Weberem, kteří byli v USA obviněni ze sexuálního obtěžování modelů. Ke stejnému kroku sáhl i britský výrobce luxusního zboží Burberry a další značky jej zvažují, informovala britská média.

Britská mutace Vogue své rozhodnutí sdělila poté, co vlivná umělecká ředitelka jejího vydavatele Condé Nast Anna Wintourová z New Yorku oznámila, že společnost už těmto fotografům nebude „v dohledné době“ dávat žádné zakázky. Tím v podstatě odstavila dvě nejznámější jména ve světě módy, komentoval rozhodnutí britský deník The Guardian.

O několika obviněních vznesených vůči hvězdným fotografům informoval jako první americký deník The New York Times. Nevhodného chování vůči mužským kolegům se podle jejich svědectví fotografové dopouštěli v polovině 90. let. Oba umělci to prostřednictvím svých advokátů popřeli.

Třiašedesátiletý peruánský rodák Testino pravidelně fotografoval i britskou královskou rodinu. Je například autorem lednové obálky americké Vogue, na níž je tenisová šampionka Serena Williamsová a její několikaměsíční dcera. Fotil například také pro luxusní značky Gucci, Versace, Chanel, Hugo Boss, Michael Kors, Estée Lauder nebo Lancome.

Jednasedmdesátiletý Weber pracoval například pro módní společnosti Abercrombie & Fitch, Calvin Klein a Ralph Lauren.


Čtěte dále: Oslava znásilnění, tvrdí feministky o dopise podepsaném Deneuveovou

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.