1 Praktiky indonéské policie

VIDEO: Indonéští policisté mučili muže, ovinuli ho hadem. Chtěli z něj vymáčknout přiznání

, VIDEO UVNITŘ

Témata: , , ,

Indonéská policie nechává vzpomenout na středověké mučící praktiky. Na internetu se objevilo video, na němž se členové místních policejních složek v indonéské provincii Papua snaží ze zadrženého muže získat doznání tím, že jej ovinuli dlouhým živým hadem. Vedení místní indonéské policie pravost nahrávky potvrdilo a za celou záležitost se kaje

Policisté zadrženého muži ovinuli dlouhým hadem a nutili jej k doznání. Ve videu zazní i výhrůžka policistů, že muži hada strčí do úst či do nohavic. 

Po úniku videa na internet přišel šéf místní policie s vysvětlením a omluvou. „Podnikli jsme přísná opatření proti našim lidem,“ řekl velitel místní policie Tonny Ananda Swadya. Zároveň však před novináři celou situaci zlehčoval tím, že had byl ochočený a nebyl jedovatý. 

Muž na videu je údajně obyvatel provincie Papua, což je region patřící Indonésii. Oblast sousedící s nezávislou republikou Papua Nová Guinea však dlouhodobě však dlouhodobě sužuje násilí kvůli místním ozbrojeným skupinám, které bojují o odtržení od Indonésie. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Krajta málem uškrtila batole. Jeho děda musel v boji s ním useknout hadovi hlavu

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.