1

Na odložení povinných maturit z matematiky doplatíme všichni

POLITICKÁ ARÉNA

Témata: ,

Vláda schválila materiál, který odkládá povinnou maturitu z matematiky až na rok 2021. Je to další odklad z ministerstva školství. Nepřipomíná vám to zavádění společné části státní maturity, která se opakovaně odkládala?

Rok 2021 nemusí být posledním odložením a kdo ví, zda se povinné maturity z matematiky vůbec dočkáme. Můžeme ale s jistotou říci, že to poznamená úroveň vzdělanosti v České republice a bude to mít i negativní hospodářské důsledky, které nakonec pocítíme všichni.

V praxi to znamená, že dnešní sedmáci se s matematikou nemusejí moc trápit, protože je povinná maturitní matematika mine. To, že jsme od povinné matematiky ustoupili, byla chyba. A to, že znovunastolení tohoto předmětu do maturitní sestavy odkládáme, je chyba neomluvitelná.

Pokud má být zavedeno něco pozitivního, tak s tím ministerstvo školství otálí. S nultým ročníkem pro prvňáky si naopak pospíšilo. Má být zavedený už v roce 2017. A důvod? Protože si neví rady s některými dětmi, které přichází sociálně zanedbané a pro školu nepřipravené. Tak nařídí povinnou předškolní docházku všem. Pro ministerstvo i vládu je to snadné. Mnohem efektivnější je ale spolupráce s rodinami, které potřebují pomoc s výchovou dětí. To je ovšem mnohem složitější cesta, na kterou nestačí jedno hlasování vlády.

Čtěte také: Chceme mladé učitele? Řešení existuje


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.