VIDEO: Zatčení mladé Češky v Pákistánu. Celníci před ní vytahují drogy z kufru

pašování drog

VIDEO: Zatčení mladé Češky v Pákistánu. Celníci před ní vytahují drogy z kufruNOVÉ
ilustrační foto Foto:

Foto: Shutterstock

2
Svět
Echo24
Sdílet:

Na internetu se objevilo video, v němž jednadvacetiletá Češka Tereza Hlůšková přihlíží prohledávání svého kufru na letišti v Pákistánu. Celníci před jejími zraky objeví na dně kufru devět kilogramů heroinu. Mladou ženu na mezinárodním letišti v Láhauru zadrželi celníci údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek při cestě na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech.

Podle zdrojů Customs Today Češka vypověděla, že věděla o předmětech ukrytých v jejím zavazadle, nevěděla však, že jde o heroin. Tajemník pákistánského velvyslanectví v Praze řekl iDnes, že celníci Češku zadrželi na základě tajné informace. Podle zpravodajského webu to znamená buď, že dívku někdo udal, aby odlákal pozornost od mnohem větší zásilky v jiném letadle, nebo se policistům nezdály časté lety mladé Češky do Pákistánu.

Speciální soud v pákistánském Láhauru ve čtvrtek poslal jednadvacetiletou Češku zatčenou ve středu na místním letišti s devíti kilogramy heroinu na 14 dní do vyšetřovací vazby. Ministerstvo zahraničí ČR potvrdilo, že vyšetřování případu může trvat týdny. Termín soudního líčení stanoven nebyl, uvedla mluvčí ministerstva Irena Valentová. Toto soudní líčení má rozhodnout o případné vině české občanky.

Za pašování drog v Pákistánu obvykle padají velmi vysoké tresty, přičemž hrozí i trest smrti. Před několika lety byla v této islámské republice odsouzena na doživotí Britka, u níž se našlo 63 kilogramů heroinu.

Čtěte také: V Pákistánu zadrželi Češku s devíti kily heroinu

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články