‚Už na to nemám. Ničí mě to.‘ Jágr o svém konci

Chystá návrat do české ligy

‚Už na to nemám. Ničí mě to.‘ Jágr o svém konciNOVÉ
Domov

kn Echo24

„Já opravdu končím. Už na to nemám a je čas se posunout dál,“ řekl Jaromír Jágr novinářům v neděli po neúspěšném zápasu o třetí místo se Spojenými státy. „Už nejsem hráč, který jsem bejvával, který si vzal puk a věřil, že může rozhodnout. Ta doba je už pryč,“ dodal legendární útočník, který tak aspoň verbálně ukončil svoji více než pětadvacetiletou kariéru v reprezentaci. Chystá však návrat do české ligy.

O tom, že reprezentační dres oblékl naposledy, mluvil Jaromír Jágr už dříve. Naposledy před rokem po prohraném zápasu také o třetí místo na mistrovství světa v Bělorusku. 

„Strašně moc děkuju fanouškům, kteří mi pomohli v kariéře. Je to neskutečná odměna, když se vám něco povede a vidíte, že za vámi stojí dav. Na druhou stranu je to obrovská zodpovědnost. Čím je člověk starší, tím víc nechce lidi zklamat,“ prohlásil třiačtyřicetiletý Jágr v České televizi.

Čtěte také: Ruce pryč od osmašedesátky!

„Už to nehraju pro sebe, ale pro lidi. Když tam jdu a vím, že na vás někdo upíná oči a všechna naděje jde k vám. Když jim to nemůžete vrátit, je to obrovské zklamání. A mě to hrozně ničí,“ komentoval Jágr svou kariéru v reprezentaci Jágr. 

Čtěte více: Kanada převálcovala Rusko 6:1. Ostudné chování Rusů

Bylo to krásné a bylo toho dost. Petr Vichnar končí s hokejem

Jaromír Jágr na letošní mistrovství v Česku kývl hlavně díky Martinovi Ručinskému, který ho „nahlodal“ už na konci minulého roku. „Posílal mi smsky, jak by bylo po 25 letech nádherný zakončit kariéru v reprezentaci společně,“ řekl Jágr s tím, že do toho šel také zásluhou trenéra a bývalého spoluhráče Vladimíra Ružičky i svého otce.

„Dali do mě, třiačtyřicetiletýho frajera strašně moc.“

S hokejem ale Jaromír Jágr nekončí. Pokračoval bude v NHL pod hlavičkou klubu Florida Panthers, se kterým podepsal v únoru novou smlouvu. „Dali do mě, třiačtyřicetiletýho frajera strašně moc, aby dali dva draft picky, to je strašný risk. Mě to ale strašně pomohlo, hned jsem naskočil s mladými hráči, to ale není jenom mladí, ale hlavně kvalita. Budoucnost je tam obrovská,“ popsal Jágr. „Minimálně tak rok budu ještě hrát na Floridě. Pak počítám, že se vrátím a ještě alespoň rok strávím v české lize,“ dodal.

Jágr svou úspěšnou kariéru začal v roce 1989. Za více než pětadvacet let na ledě se mu podařilo vyhrát dva Stanley Cupy, olympijský titul i dvě zlaté medaile z mistrovství světa.

Čtěte také: Jágr: ‚V reprezentaci končím.‘ Ale známe ho